asymmetric3 - head clanok

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3

 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 – jedna z najobľúbenejších pneumatík medzi motoristami, ktorá je taktiež veľmi pozitívne ohodnotená na PneuTest.EU má svojho nástupcu Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3.

asymmetric3 (1)

Nová Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 je výkonná (UHP) pneumatika, ktorá je zase o niečo lepšia ako jej predchodca Asymmetric 2, je určená hlavne pre autá s vyšším výkonom. Tak ako je zvykom pri každej novinke, aj Goodyear prichádza s množstvom vylepšení a inovácií. Jednou z nich je nová konštrukcia behúňa, ktorá zabezpečuje kratšiu brzdnú dráhu na mokrej a suchej vozovke a tiaktiež opotrebenie až o 30% menšie než jej najväčší konkurenti Michelin Pilot Sport3, Bridgestone Potenza S001Continental SportContact 5 (tento údaj čerpáme z testov DEKRA).

Novinka z dielne Goodyear taktiež lepšie sedí na suchej a mokrej vozovke. Túto lepšiu priľnavosť na ceste zabezpečuje nové zloženie, ktoré sa vyrába z lepiacej živice. Asymmetric 3 ma zase o niečo nižší valivý odpor, a tým pádom aj nízku spotrebu paliva, má zosilnenú konštrukciu, ktorá zlepšuje ovládanie v zákrutách.
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 sa bude vyrábať v rozmeroch od R17R20.

 

Ak máš aj ty skúsenosti s pneumatikami značky Goodyear alebo hocijakou inou pneumatikou, prosím pomôž ostatným vodičom a pridaj svoje reálne hodnotenie tu.