dunlop spMaxxRT2

Dunlop SportMaxx RT2

 

Pre letnú sezónu 2016 prichádza Dunlop s novinkou SportMaxx RT2.

Nová SportMaxx RT2 má všetko, čo má skvelá pneumatika mať. Je perfektná v priľnavosti na vozovku na suchu a na mokre, v presnosti riadenia hlavne v zákrutách a aj preto si ju pre svoje super športové autá vybral Radical (Britský výrobca a konštruktér super športových áut).

a1

Podľa testov nezávislej organizácie TUV je RT2 dokonca lepšia ako jej predchodca Dunlop Sport Maxx RT. Sport Maxx RT2 bola vyvíjaná tak, aby jej užívatelia mali, čo najlepší a najbezpečnejší pôžitok z jazdy.

Dunlop je známym držiteľom viacerých víťazstiev vo vytrvalostných pretekoch a práve odtiaľ čerpal výrobca inšpiráciu vyvinúť novú a ešte lepšiu Sport Maxx RT2. V porovnaní so svojimi najväčšími konkurentmi, ako Michelin (Pilot Sport 3), Bridgestone (Potenza S001), Pirelli (Pzero) alebo Continental (SportContact5) je RT2 lepšia vo všetkých aspektoch, či už je to v rýchlostných skúškach na okruhu, na suchu, na mokre,  v brzdových skúškach a tiež v životnosti pneumatiky – výchádzame z výsledkov testov organizáciami TUVDEKRA.

Marketingový riaditeľ značky Dunlop pre Európu, túto pneumatiku opísal ako perfektnú UHP pneumatiku pre šoférov, ktorí vyhľadávaju maximálny a dynamický zážitok počas jazdy a výsledky týchto testovacích organizácii to len potvrdzujú.

Ako sme spomínali na začiatku tohto článku, Radical (Britský výrobca a konštruktér super športových áut) si vybral Dunlop Sport Maxx RT2 pre svoj super rýchly model 2016 RXC Turbo (výkon 530 koní, z 0 na 100km/h za menej než 3s!)

Vlastnosti Dunlop Sport Maxx RT2:

  • šetrí palivo
  • vylepšená ovládateľnosť v zákrutách
  • kratšia brzdná dráha
  • výnimočná priľnavosť na vozovku na mokre a na suchu

stitok2

 

Ak máš aj ty skúsenosti s pneumatikami Dunlop alebo hocijakými inými pneumatikami, prosím pomôž ostatným vodičom a pridaj svoje reálne hodnotenie tu.